Pokoje zagadek

Pokoje zagadek
1 vote, 3.00 avg. rating (68% score)

Pokoje zagadek (5)Bywalców pokojów zagadek jest coraz więcej, tak samo jak samych escape roomów i tajemniczych pokojów. Ale tak jak w przypadku każdej rozrywki, klienci są narażeni na słabą rozrywkę. Na czym polegają najczęstsze błędy w pokojach zagadek?

1. Pokoje zagadek są za proste. Jeżeli wybieramy się ze znajomymi do pokoju i mamy zamiar spędzić przynajmniej godzinę na rozwiązywaniu zagadki, to jeżeli każdemu wystarczy kilka minut by wyjść z pokoju, czujemy się oszukani.
2. Słabe scenariusze i błędy. Podstawą pokojów zagadek są intrygujące historie, nieprzewidywalne intrygi, kryminalne zagadki – jeżeli tego nie ma, po prostu wieje nudą. Często zdarzają się również błędy logiczne wynikające ze słabo dopracowanej historii.
3. Nieodpowiednia obsługa. Nawet jeżeli ekipie z pokoju uda się szybko rozwiązać zagadki, ale wychodzą uśmiechnięci i zadowoleni, obsługa atakująca ich od drzwi informacją o braku zwrotu pieniędzy potrafi zepsuć cały nastrój. Obsługa powinna umieć obserwować i nie psuć nastroju swoim klientom.

Ciekawe wpisy:

About author