Blair Witch Project

Blair Witch Project
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Blair Witch Project

Seria Blair Witch Project zawiera trzy niezależne gry – zupełnie inni bohaterowie oraz czas akcji. Każdy epizod z tego cyklu będzie krótszy od typowej gry, ale co pewnie ucieszy większość – tańszy ( 99 zł). We wszystkich trzech grach będzie użyty engine Nocturne (został on jednak poprawiony, dzięki temu gra stanie się bardziej mroczna, podkreślono miejsca interaktywne), od początku zaprojektowano wszystkie widoki kamer. Ogólnie, co jeszcze dodać? Na pewno to, że dodano obrót o 180 stopni, poprawiono sterowanie, co jest sporym udogodnieniem dla wszystkich. Wszystkie części pojawią się jeszcze w roku 2000. Teraz czas zająć się dokładniej każdą z części.

Część Pierwsza: The Rustin Parr

Akcja gry toczy się w 1941 roku. W miasteczku Burkittsville, Rustin Parr zostaje uznanym winnym morderstwa. Porwał on a następnie zabił siedmioro dzieci w leśnej chacie, a co dziwne przyznał się do tego, powiedział, że popełnił tą zbrodnie, ponieważ namówił go do tego duch starej kobiety. To wszystko powoduje, że do miasteczka w celu zbadania całej sytuacji przybywa Doc Holliday – ma on sprawdzić przede wszystkim słuszność wyroku, ale także, co się z tym wiąże sprawa czarownicy. My jako gracze kierujemy posunięciami Doca, będziemy prowadzić badania, rozwiązywać zagadki, rozmawiać z mieszkańcami miasteczka – prowadzić śledztwo (właśnie epizod pierwszy jest grą bardziej przygodową, choć znajdziemy tu także elementy gry akcji). Bardzo przydatna będzie wiadomość, że głównym bohaterom udzielili głosów aktorzy z filmu (Blair Witch). Co jeszcze obiecują producenci: 1700 linijek dialogów, nieprawdopodobne efekty specjalne oraz co bardzo ważne – niskie wymagania systemowe. Na tą część serii Blair Witch będziemy czekać około dwóch miesięcy, premiera już na jesieni..

Część Druga: The Legend of Coffin Rock

Tym razem akcja toczy się w 1886 roku. Dziewczyna – Robin Weaver odnajduje w lesie rannego w głowę żołnierza, zabiera go ze sobą do domu. Tam razem ze swoją babcią opiekują się, Lazarusem (bo tak go nazwały). Żołnierz nie pamięta niczego, ani jak znalazł się w lesie, ani swojej przeszłości. Pod opieką Robin i jej babci zaczynają wracać mu wspomnienia, a raczej ich części. Kim jest główny bohater? Właśnie Lazarusem. Drugi epizod serii Blair Witch jest łączy grę przygodową i grę akcji.

Część Trzecia: The Elly Kedward Tale

Ostatnia w kolejności pacząc na czas wydania (koniec tego roku), ale pierwsza pod względem chronologii. Jest rok 1785, w okolicach miasteczka Blair zaginęła grupka dzieci, zaraz po tym Elly Edward została wypędzona do lasu. Do miasteczka sprowadzono łowcę czarownic – Jonathana Prye ( właśnie w niego wcielasz się Ty – gracz). Większość mieszkańców Blair bojąc się Czarownicy opuszcza miasteczko a my jako gracze tym razem nie będziemy musieli szukać wskazówek, za dużo rozmawiać z ludźmi, ponieważ jak już wcześniej wspominałam trzecia część trylogii Blair Witch opiera się na walce. Właśnie w tej jakże ważnej walce z siłami ciemności pomogą Jonathnowi trzy osoby:

Czarownica – Elizabeth Styler
Indyjski szaman – Wis-can
Ksiądz – Hale Stead

Ciekawe wpisy:

About author